5 rozdílů mezi mužem a chlapcem

Co by měla žena vědět o muži ještě předtím, než si na něj začne stěžovat. 

1. Svoboda

Chlapec ženě svobodu bere, chce nad ní mít kontrolu, nedovoluje jí růst, bere jí sebehodnotu a skrytě s ní manipuluje ve svůj prospěch.

Muž ženě svobodu dává, podporuje ji v dosažení vlastních cílů, chce, aby se rozvíjela, kvetla, voněla a seberealizovala se. Pokud muž cítí, že je s ním žena nešťastná, s láskou jí dává svobodný prostor k tomu, aby šťastná byla, i když nebude s ním.

2. Závislost

Chlapec je závislý, nedokáže se sám o sebe postarat. Potřebuje maminku, která se o něj bude starat. Díky této závislosti vytváří různé scény, pokud není po jeho.

Muž je nezávislý, miluje ženu, protože je, nechce, aby byla jeho služkou a nástrojem k uspokojení jeho potřeb. Miluje ženu pro její krásu, je s ní, protože s ní chce být, ne proto, že musí.

3. Rozhodnost

Chlapec neví, co chce, a proto je zmatený a nestabilní. Nedokáže být ženě oporou, spíše se o ni opírá.

Muž má své cíle a jde za nimi. Je pevný ve svých postojích i názorech, zároveň respektuje názor ženy, protože ví, že ženy mají většinou pravdu. Ženy jsou hluboce spojeny s intuicí, a to je faktor, kterým se muž inspiruje.

4. Zodpovědnost

Chlapec všechny své chyby svaluje na druhé a utíká od problémů. Čeká, že se vše vyřeší samo, anebo to za něj vyřeší někdo jiný, například partnerka.

Muž přijímá zodpovědnost za svůj život. Dokáže chybu přiznat a poučit se z ní. Dokáže uznat, že má žena pravdu a je za její upřímnost vděčný, protože mu ukazuje to, co on sám není schopen vidět.

5. Pochopení

Chlapec nechápe, že žena pomáhá k jeho růstu, když mu nedovoluje usnout a přestat se rozvíjet. Nechápe, že žena a muž jsou odlišní, a proto jsou spolu, aby vzájemně rostli.

Muž si toho je vědom a vnímá ženu jako svou doplňující polovinu, svou smyslnou část, plnou emocí, vášně i různorodosti, které má žena v sobě. Žena je pro muže jako čtyři roční období, které umí rozeznat a kterým rozumí.

Návod pro ženy:

Opravdový muž je jako král, který rozdává a nemá potřebu nikomu nic dokazovat ani nikoho měnit k obrazu svému. Nedělá to, co mu říkají ostatní, ale to, co chce. Chlapec čeká, až mu někdo něco dá, až se někdo slituje. Chlapec se nadře, protože dělá vše, co se po něm chce a očekává. Je to povrchní hra, kterou na ženu hraje a až ji dostane, končí pro něj a vše začíná znovu. Je to nekončící běh za vlastním uspokojením.

 

Pokud by jste měli zájem, mohu Vám nabídnout harmonizační masáž vědomým dotekem. Regeneruje a uklidní mysl, uvolňuje svalstvo a napětí v těle, stabilizuje duševní a emoční rovnováhu.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře
  1. Asdf napsal:

    „Je pevný ve svých postojích i názorech“
    Jen do určité míry. Názorová strnulost (v podstatě skrytá sebestřednost) je naopak jeden z největších příznaků nevyzrálého jedince.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *