Co muži doopravdy chtějí!

Návod pro ženy, aby věděly, co muži doopravdy chtějí!

Taková malá / velká sonda do mužské hlavy, kterou jsem provedl sám na sobě společně s dalšími muži.

Co je to, co mužidoopravdy chtějí?

Muž je bytost, která ráda experimentuje. Pouští se do těžkých úkolů. Dává si někdy až příliš velké cíle. Rád se cítí králem světa, a to vyjadřuje i jeho povahu, která je direktivní, logická a zaměřená na jednu činnost. Muž má rád krásu a tu ztotožňuje se ženou. Muži nemají v lásce dlouhé hovory, které nikam nevedou, ani řešení maličkostí. Jdou k věci a chtějí vše vyřešit hned. Mají rádi klid, pohodu, jasnost, přehlednost, a pokud to nemají, jsou nervózní, hádají se, nebo odchází.

Pokud se ptáte, jestli je pro muže sex opravdu tak důležitý, odpověď zní: ano je. Vnímáme jej jako jednu z nejdůležitějších věcí ve vztahu k ženě. Ne, že bychom byli sexem posedlí. Už dlouho se ví a je prokázáno, že žena myslí na sex častěji než muž. Sex však muži dodává životní sílu a energii. Probouzí kreativitu a inspiruje ho k dalším činnostem. Taková je pravda.

Zároveň je pro muže stejně tak důležité cítit u ženy podporu ve všem, co dělají, ať je to cokoliv. Je to pro muže znamení, že mohou riskovat. Ví, že po jejich boku někdo stojí a podporuje je v tom. Občas stačí, když žena muži řekne: “Děláš dobrou věc, jsem na tebe pyšná, vážím si tě,” a to je pro muže obrovská podpora. Rádi se cítí potřební, ne pouze spotřební ve smyslu dej mi peníze a hotovo. Muži chtějí slyšet, že si někdo váží práce, kterou nedělají pro sebe, ale naopak pro ženu, děti, rodinu. Pokud tráví více času v práci než doma, může to mít několik příčin. Buď je to doma nebaví a něco jim tam chybí, nebo chtějí naplnit potřeby rodiny. Muž cítí zodpovědnost za svou rodinu a mnohdy se snaží co nejvíce pracovat kvůli tlaku, který je na něj vyvíjen.

I muži jsou emocionální bytosti. Mají rádi doteky. Nečekaná pohlazení a srdečné úsměvy jim dělají radost.

Tip pro ženy, jak udělat muže spokojeným:

Věnujte se nám intimně, sexuálně, ale ne z povinnosti, ale z lásky, spontánně a vášnivě. Dejte nám pocítit vaši ženskost, kterou vnímáme. Většinou čekáme na váš impulz, na jasnou pozvánku, které porozumíme. Ne vždy, nebo spíš málokdy dokážeme číst vaše náznaky. Nesnažte se na nás hrát, že to děláte rády a není to pouze povinnost. Poznáme to a pak je to pouze fyzický akt dvou těl, vědomé znásilnění v páru. To není pro nikoho krásné. Po takové akci přichází pouze vyčerpání, nepříliš velký zájem o druhého, spánek, nebo další činnost s partnerem nesouvisející. To je také známka pouhého aktu bez citu.

Jsme rádi, když nás pochválíte za to, co děláme. Když to neberete jako samozřejmost. Pocit uznání je pro nás také velmi důležitý. Nejde nám o hlazení ega. Dáváte nám tím najevo, že ve vás máme podporu, kterou potřebujeme. To nám pomáhá vrhnout se do dalšího dne v plné síle.
My nechodíme (tedy ne většina) do práce proto, abychom si ji užívali, ale proto, abychom zabezpečili rodinu. To samé se ovšem týká i nás. Neměli bychom brát jako samozřejmost to, že máme čisté spodky, teplou večeři a doma uklizeno. Je třeba druhého ocenit za to, co dělá.

Netlačte nás do něčeho, co nechceme. Ve chvíli, kdy cítíme, že jsme do něčeho tlačeni, že musíme, tak to dělat prostě nebudeme. Pokud například řeknete: „Musíme vymalovat,“ nebo „Měl bys vymalovat,“ není to zrovna to, co bychom chtěli slyšet, Ale pokud řeknete: „Lásko, ten pokoj už je takový nevýrazný, co kdybychom spolu vybrali nějakou barvu a vymalovali? Moc by mě to potěšilo.“ A když k tomu přidáte upřímný láskyplný úsměv, určitě dosáhnete svého. Podívejte se na tento příklad důkladně. Je to jedna věc, ale řečena dvěma způsoby. Pokud se na nás tlačí, nebude to fungovat, a to platí na vše.

Nebojte se nám říci, co cítíte. Máme to rádi. Nečekejte ale od nás, že to budeme vracet. Nikdo nás totiž neučil jak projevovat své emoce. V rodině i společnosti se to neděje. A tak nám chybí vzory, životní příklady. Znáte to. Chlapi přece nebrečí, neříkají věty, jako miluji tě a podobně. Pokud je však muž zdravý a v plné síle, je zároveň i citlivý, pláče a bez obav vyjadřuje své pocity. Naše city však projevujeme spíše formou hmotných dárků a činů než slov. V tomto ohledu na sobě musíme ještě hodně pracovat a děkujeme vám za vaši trpělivost.

Chceme být svobodní a tuto svobodu si chráníme. To však neznamená, že vás nemilujeme. Pouze si přejeme být občas sami, nebo být v jiné společnosti. Také si někdy potřebujeme sami projít svými emocemi. Občas si připadáme jako v kleci a prostě z ní potřebujeme ven. Pokud nám tu možnost dáte, budeme vás milovat ještě více. Když nás budete svazovat, budeme utíkat. Když nám dáte svobodu, budeme se rádi vracet.

My muži jsme rádi za to, že vy ženy jste! Jste naší hybnou silou a věčnou inspirací.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *