Jeden z důvodů, proč ženy běhají, ale běh to není. Že by v tom byl sex?

Jeden z důvodů, proč ženy běhají, ale běh to není

Myslíte si, že ženy běhají, protože rády sportují, protože se nudí, nebo proto, že si chtějí zlepšit tělesnou kondici? I to se může stát, ale většinou jde o druhořadý činnost.

Hlavním důvodem, proč se ženy věnují běhání stejně jako dalším fyzickým aktivitám, je přebytek sexuální energie, která v nich stagnuje. Běhání u žen je jinými slovy nedostatek sexu. Kdo si ale přizná, že je to abstinence sexu? Je třeba tuto energii uvolnit a dostat ji do oběhu, a to buďto během, nebo jinou fyzickou aktivitou, jako je fitness, jóga či plavání. Běh je jednou z nejčastějších aktivit, protože stačí běžet, dokud nemáte dost. Pokud je však žena sexuálně uspokojena a její sexuální energie cirkuluje, nemá potřebu vyvíjet další náročné aktivity. Naopak začíná tvořit, zkoumat, je kreativní, miluje tanec, zpěv, jednoduše kvete. Její sexualita kvete. Žena se otevírá světu a cítí se naplněna. Jak může žena kvést, když je v akci? Nelze si ji prohlédnout, přičichnout si její vůně.

Muži to mají podobné, ale než aby běhali, věnují se práci. Možná proto sedí v práci od rána do večera. Vědí, že doma je žádný sexuální zážitek nečeká. To je ale na jiný článek.

I když jde pouze o animální sex, a to zmiňuji záměrně, může mít na ženu také účinek relaxace a uvolnění. Nejde však o propojení, splynutí, harmonickou souhru energií, kterou v hloubi duše žena hledá. Sexuální energie je tou nejsilnější, kterou člověk disponuje. Většina lidí s ní však neumí pracovat a už vůbec se o ni neumí dělit s partnerem. Většinou jde o animální sex na nejnižší úrovni bytí. Díky neplodnosti mužů a žen už však i plození potomků pokulhává. Mluvím o sexu, kde nejde o cíl, ale cestu, kde nejde o sebe, ale o druhého, kde nejde o vás, ale o nás, kde nejde o uvolnění, ale získání energie. To je obrovský rozdíl. Pravdou je, že díky konceptům a představám, které máme v hlavě, se k opravdové podstatě sexu téměř nikdo nedostane. Taky jsem toho nebyl schopen, byl jsem jako automat, který dosahuje svého, a to až do doby, než jsem začal vnímat sám sebe, své tělo, emoce i své potřeby. Když nalezneme sebe a své pocity, jsme schopni je vidět u druhých. Jak byste hledali poklad, kdybyste nevěděli, že existuje?

Tuto silnou potřebu si musíme přiznat, protože běh nenahradí naší kreativitu ani tvořivost, které se skrývají v sexuální energii.

Buďme si vědomí, jaký sex nám dodává životadárnou výživu a lásku s hlubokým prožitkem a jaký má jen bum bum efekt, který nás unavuje a vyčerpává.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *