Kde a jak najít štěstí?

Co je to štěstí? 

Muška jenom zlatá, za kterou se většina lidí honí celý život. A když už ji mají, najednou zjistí, že štěstí je jinde stejně tak jako ta muška zlatá. 

playlist

Většina lidí hledá štěstí u někoho, nebo v něčem. Tato cesta ke štěstí je však pouze utrpení a zklamání, která vznikají z nenaplněných očekávání. Pokud máte vysněného partnera, hned máte zaděláno na průser, protože nikdo takový prostě neexistuje. Zamyslete se nad tím, odkud vaše představa pramení. Přejete si, aby váš partner byl jako váš rodič, nebo naopak? Vysnili jste si ho z filmu, seriálu, romantických knížek, časopisů, ze zkušeností, z minulosti? Lidé jsou jedineční a neexistuje nikdo, kdo by stoprocentně splnil vaše představy, protože ty jsou pouze vaše a druhý člověk má zase ty své.

Štěstí nelze naleznout v někom, nebo v něčem, můžeme ho nalézt jen sami v sobě. 

Pokud naleznete tento diamant života v sobě, naleznete také pravdu a lásku. Pak se ve vašem životě budou objevovat lidé, kteří jsou naladění stejně jako vy.

Lidé si hledají partnery proto, aby nebyli sami, aby se cítili zabezpečeni, aby naplnili své potřeby, aby měli někoho, o koho se mohou opřít. Koho ale naleznou, když nevědí, kdo jsou, a lžou sami sobě? Naleznou partnera, který také neví, co chce, a který lže sám sobě. A pokud lžete sami sobě, pak také lžete svému partnerovi i okolí. Lidé tak ve své nevědomosti mezi sebou vzájemně obchodují, já udělám to a ty zase tohle, znáte to? Já vynesu koš a ty vysaješ. Ty vyměníš kola na autě a já ti večer dám. Já vyzvednu děti ze školky a ty nakoupíš. Já udělám večeři a ty uklidíš nádobí… Láska ale není obchod. Obchod začíná ve chvíli, kdy už láska nefunguje, anebo tam, kde nikdy nefungovala.

Pokud lidé žijí v lásce, dělají věci pro druhé spontánně bez očekávání návratu. Děláme to proto, že chceme a že máme radost z radosti druhého.

A tak to jde pořád dokola až do chvíle, kdy si člověk uvědomí, že aby se jeho život změnil, musí se přestat opakovat stejné životní situace. Člověk musí změnit sám sebe i svůj vlastní postoj.

Štěstí jste VY, není to váš partner, vaše práce, vaše děti, bratr, sestra, rodiče, dům nebo auto, jste to VY.

Víte co dělá nešťastný člověk? Většinou se honí za chvilkovým potěšením, protože to je jediný čas, kdy se dokáže odevzdat, uvolnit a proto jej musí mít pořád, ale to je jak jsem již zmínil pouze chvilkové povyražení, které nevede ke štěstí, ale k nikdy nekončící touze, která je bezedná a nelze uhasit.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *