Na co byste neměli zapomenout, když navazujete partnerský vztah

Na co byste neměli zapomenout, když navazujete partnerský vztah

Jedna z nejdůležitějších věcí je láskyplně bez posuzování a hodnocení sdílet bolest i hluboké rány minulosti, které nás tíží.

Pokud to neuděláme hned na začátku, dostihnou nás později a nebude to nic příjemného. Na nevědomé úrovni pak budeme s partnerem řešit něco, co s ním nemá nic společného. Skrze něj si totiž tyto zážitky obnovujeme, vycházejí na povrch a nám se může zdát, že za to může partner. Je hezké, že o nás vše ví rodina a kamarádi, ale pokud chceme kvalitní vztah, měl by o nás všechno vědět náš partner, s kterým sdílíme intimní prostor i život.

Každý z nás v životě prochází situacemi, které jsou bolestné. Bolest v sobě hromadíme a nosíme ji s sebou. Jak se jí můžeme zbavit? Stačí ji neukládat, ale přijmout. Zbavit se jí pomocí láskyplného sdílení v bezpečném partnerském prostoru. Očistný rituál bohužel páry často nedělají a nosí s sebou své strašáky, které si občas ukazují. Pak to vede k nehezkým scénám, které ubližují. Představte si, že něco nepříjemného prožijete s bývalým partnerem. Váš nynější přítel je jiný, přesto se může stát, že se dostanete do podobné situace, kterou jste zažili a byla nepříjemná. V tu chvíli nastartujete kontrolní mechanismus proti svému aktuálnímu příteli, a to jen proto, že se znovu ocitáte v této nepříjemné situaci.

Život je krásný a chce po nás, abychom se posouvali kupředu a zbavovali se věcí, které nás tíží. K tomu slouží i tyto situace. Je proto podstatné vidět skutečnost, že se situace odehrává někde jinde, s jinou osobou a v jiném čase a s tou předchozí nemá nic společného. Tím, že se snažíme na negativní zážitky zapomenout, nic nevyřešíme. Možná, že víme, o jakou bolest jde (jak ten strašák vypadá), ale nevíme, jak se ho zbavit. Zranění z minulostí nás trápí a my podvědomě děláme vše, aby to partner pocítil. Nechceme ublížit, ale naše činy a jednání jdou proti naší laskavosti.

Pokud si přejeme ve vztahu prožívat krásu přítomnosti, harmonii a synergii, nejdříve musíme přijmout a odkrýt bolesti minulosti, které nás tíží. Vstoupíme tak do čistého prostoru plného lásky, neposuzujeme, nehodnotíme, ale bereme partnera takového, jaký je. Partner nám může pomoci bolesti naší minulosti přijmout tím, že nás neposuzuje. Jde pouze o to, zdali jsme my ochotní tomu čelit a odhalit se.

Pamatujme, že pokud si nevyčistíme prostor minulosti, nebudeme schopni prožívat plnohodnotně ani přítomnost.  

Někde v hloubi duše nás to bude trápit, a ačkoliv budeme předstírat, že jsme tady a teď, ve skutečnosti budeme někde jinde.

Žit přítomností lze, pokud nejsme zatížení minulostí a nehledíme do budoucnosti. 

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *