Proč nejsou lidé vděční?

Proč nejsou lidé vděční?

Ve chvíli, kdy zjistíme, že štěstí nenajdeme ve věcech a ani v lidech, ale sami v sobě, přestaneme jej dále hledat a necháme se unášet proudem života.

Jsme vděční za to, co máme? Akceptujte lidi kolem sebe přesně takové, jací jsou, věci jaké jsou, okolnosti jaké jsou. Člověk musí přijít většinou o vše, aby zjistil, kolik toho měl, a začal si uvědomovat, kolik toho v životě ještě má.

Každá mince má dvě strany stejně tak jako chyby jsou vždy na obou stranách a jedna bez druhé nemůže existovat. Jen málo lidí se chce podívat na obě strany, většina obviňuje, kritizuje a svaluje vinu na druhé místo toho, aby se podívali na sebe.

Většinou se snažíme zapomenout, utéci, najít si náhradu v podobě lidí, věcí, partnerů, ale to nefunguje. Kupodivu se dostáváme do stejných situací, a to jen proto, abychom viděli pravdu, že nahrazením kulis se vůbec nic nezmění.

Začněme u SEBE a uvědomme si, že nikdo není dokonalý a bez chyb.

Pokud si začneme uvědomovat naši jedinečnost a originalitu, zjistíme, že vše, co potřebujeme k životu, už vlastně máme a začneme být vděční za vše, co již máme, co jsme měli a co nám do života přichází.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *