Proč se muži bojí silných žen?

Proč se muži bojí silných žen?

Je to proto, že muži nejsou muži.

Copy of Copy of Copy of Copy of Láska je pouze tehdy, když přijímáte druhého, jaký je.-2

Pokud je muž ve své mužské síle, ve svém středu, je vyrovnaný. Dokáže být oporou pro silnou ženu. Nebere ji jako konkurenci, ale jako vzájemnou podporu, doplňující se článek, vyváženou harmonii, svou zdravou polovinu.

Žena, která je většinou ve věku mezi 30 a 40 lety, již má za sebou řadu zkušeností. Dokáže se o sebe postarat, ví, co chce a co ne. Má v hlavě jasný obrázek partnera, který jí bude oporou a se kterým bude růst, bude cítit lásku a ne závislost. Krásná sexy, úspěšná žena je pro muže většinou oříšek na který si netroufne a to jen proto, že nemá sebe-hodnotu, sebe-vědomí a myslí si, že může něco ztratit.

Pokud si žena říká, že muže nepotřebuje, tak něco není v pořádku. Nemám na mysli potřebu, aby za ní něco dělal, ale potřebu ve smyslu existence, jako doplnění celku, který tvoří muž a žena. Její minulost a zkušenosti zastínili její srdce a ona se nechtěně přesunula do stavu mysli, tam kde obvykle bývá muž a to je pro ní nepřirozené. Pak taková žena je více direktivní, míří na cíl, plánuje, organizuje, zaměří se na spousty aktivit, aby tento fakt, který se k ní jednou opět dostane oddálila. Žena ve své přirozenosti je spontánní, užívá si, tancuje, raduje se z okamžiku, užívá si přítomnosti, to je její esence. Na toto téma hlubší článek zde. Žena se díky zkušenostem uzavírá a stává se s ní muž v ženském těle.

Není to otázka peněz a ani majetku. Je to otázka vnitřní síly muže. Silná žena může být pro muže, který není silný, konkurentem. Chlapi, probuďte se. Žádná žena nechce být v mužské energii. Jde to proti její podstatě, proti tomu, aby mohla být tou krásnou vášnivou, tancující, sexy ženou, která se stane vaší oporou a milujícím domovem.

To však není možné, pokud žena nemá v muži oporu. Pokud muž nechápe její fáze, nechápe, že žena je ženou a on je mužem a že oba jsou jiní, a to je v pořádku. Miluje ji takovou, jaká je, a tak se žena může odevzdat, důvěřovat a být spontánní bez zábran. Ten, kdo má zábrany, jen potvrzuje to, že se brání, kontroluje a není otevřen lásce. Láska nikde jinde než v přítomnosti neexistuje. Pokud je člověk v hlavě a přemýšlí, zabývá se minulostí, posuzuje, tak jen těžko vidí, to jediné skutečné, co je před ním.

Strach je obrácená poloha lásky. Pokud se muž nebo žena bojí, není tam láska. Ženy jsou v dnešní době samostatné. Dokáží se uživit, postarat o rodinu, mají skvělou práci, koníčky, zaměřují se na osobní růst a vzdělání a to je pro některé muže příliš. Proč? Protože je nemůžou kontrolovat a manipulovat s nimi. Ženy by se také měli zamyslet nad tím, zdali jejich síla nejde proti jejich ženskosti. Co mám na mysli? Chtějí dělat vše sami a nedají mužům prostor na to, aby jí mohli muži hýčkat a co se pak stane? Muž cítí, že žena to od něj nepotřebuje a upustí od své role a pak se žena diví, proč tomu tak je. Když žena dovolí svému muži, aby jí pomohl, když má zájem, může být tou laskavou ženou a ne tím chlapem v sukni. To žádného muže nepřitahuje věřte mi. Žena se tak dostává do mužské polarity.

Žena nechce být manipulovaná a ovládaná, ale bezpečně s láskou vedená. 

Pokud žena důvěřuje muži, dokáže se mu plně odevzdat. V tu chvíli zažívají oba stav lásky, blaženosti, harmonie. Je to přítomný okamžik, který si věnují navzájem a jedině v něm se spolu dokáží plně propojit.

Některé ženy navenek působí velmi ostře, nedostupně a tvrdě. Proč tomu tak je? Je to proto, že jejich zkušenosti (minulost) s muži je k tomu dovedla. Každá žena si přeje být vedená, odevzdaná, nemít všechny starosti na svých bedrech, cítit bezpodmínečnou lásku, odpočinout si od všeho, co má na starosti, a odložit svou ostrost. Chce cítit, že ji muž bere takovou, jaká je, nesoudí ji a vnímá ji jako krásu, která vkročila do jeho života. Ptáte se, zdali je to možné? Ano je, pokud je vaše srdce otevřené, pokud jste pocítili bezpodmínečnou lásku, pokud vás partner přijme se vším, co ve vás je, pokud vám věnuje pozornost, láskyplné doteky a pohlazení, pokud nebere vše jako samozřejmost a s vděkem miluje každý okamžik s vámi. Samozřejmost je zabijákem lásky. Dívejme se kolem sebe. Všímejme si maličkostí a buďme partnerovi vděčni za to, co dělá, protože to dělá i pro nás.

Když žena zažije ten opravdový tanec lásky, tak už na něj nikdy nezapomene. Možná se to pro ní bude zdát jako sen a nebude tomu chtít raději uvěřit, aby tomu nepropadla, protože opravdovou lásku nelze uchopit, nelze kontrolovat, vlastnit, ale lze jí hluboce uvnitř cítit. Může utíkat, skrývat své pocity, chtít zapomenout, protančit dalších nespočet tanců, ale ten opravdový tanec v ní zůstane navždy, protože jedině ten byl skutečný. Proto má takovou sílu, jako vše opravdové, nepředstírané, nehrané, upřímné a láskyplné. Většina lidí lásku nikdy nezažila a proto, když se sní setkájí ve skutečnosti, bude to pro ně jako sci-fi, budou si myslet, že je to iluze a přitom to je to jediné co je skutečné.

Pokud je muž ve své plné mužské síle, dokáže být také žena plně ženou v celé své kráse. 

A jak už jsem v jednou napsal “žena je jako oceán a muž je loď, která díky zázemí a opoře může plout za svým cílem”.

Aby ženy byly sexy, krásné, tancující, vášnivé, je třeba, aby muži sestoupili z hlavy do srdce a dokázali se ve své síle propojit s ženinou krásou. 

Pamatujte na to, že aby jste mohli mít zdravý partnerský vztah je potřeba mít zpracovaný vztah s rodiči a své minulé partnerské vztahy, jinak se váš vztah bude pohybovat ve stejných kolejích jako doposud. A proto vás všechny zvu zpracujte si nejdříve tyto vztahy, aby jste byli silný muž či ženou pro svého partnera, své okolí a nežili životy svých rodičů, či v minulosti předešlých partnerů. Proč čekat na zítřek, když to můžete udělat dnes. I já jsem měl vztah, kdy jsem měl nezpracované rodiče a i díky tomu můj vztah po sedmi letech skončil a až poté jsem si uvědomil, že to musím zpracovat, aby se stal opravdu silným mužem a otcem svých dětí. Není to lehké, ale je to možné a je to jen na nás. Pomůže vám to k vlastnímu životu. Nejlepší investicí, kterou jsem kdy v životě udělal byla do sebe, do své změny a za toto uvědomění jsem vděčný.

Tento článek bude mít pokračování na které se můžete již teď těšit. Sledujte stránky a brzy si přečtete pohled na stejnou tématiku, ale z jiného úhlu.

Individuální i párové konzultace ke zlepšení vztahů a jejich pochopení: michal@holapravda.cz / 604 820 423

 

V lásce Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *