Proč se spolu partneři fotí a pak to sdílí na Facebooku nebo jiných sociálních sítích?

Proč se spolu partneři fotí a pak to sdílí na Facebooku nebo jiných sociálních sítích? 

Taky jsem to dělal. A teprve, když jsem se nad tím zamyslel, pochopil jsem proč.

Přejeme si totiž přečíst potvrzení, že se k sobě hodíme. Chceme poklepat po ramenou, přečíst si, jaký jsme bezvadný, jedinečný a milující se pár. Přejeme si to slyšet, protože víme, že je to lež. Vytváříme iluzi pro sebe i druhé, abychom si nemuseli přiznat pravdu. Je to náplast, hlavně pro nás. Všem ukazujeme, jak se máme bezva, i když víme, že je to lež.

Proč se neukázat, když je to tak snadné? Stačí vzít telefon, udělat fotku a sdílet. Pak už jen čekat na pochvalu přátel, kteří to mají podobně. Možná si i trochu přejeme, aby nám záviděli, oni totiž nevědí, jaké to u nás doma doopravdy je.

Když někdo opravdu miluje, nemá potřebu říkat druhému „miluji tě“, protože sama jeho přítomnost to vyjadřuje. 

Každý si tím zřejmě musí projít stejně jako já, aby mu došlo, že přetvářka a faleš nemá dlouhého trvání. Bere člověku energii a čas, který už nikdo nevrátí. Proto se ptejme sami sebe, jestli je to pravda, nebo lež a s naším skutečným štěstím to nemá nic společného. Když si to uvědomíme, můžeme s tím něco udělat. Pokud to víme a nic s tím neděláme, je to naše hloupost, pohodlí, zvyk a strach ze změny. Když vykročíme z této ulity, můžeme vidět život takový, jaký je, a také to, že je v něm spousta krásy pro toho, kdo ji chce vidět.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *