Víte kdy má člověk pochybnosti?

Pochybujete, protože se chcete chránit?

Pochybujete, když začnete srovnávat.

Pochybujete, protože se chcete chránit?

Když se začnete vracet do minulosti, začnete porovnávat, jak to bylo (minulost) a jak by to mělo být (budoucnost). Ale ani jedno není přítomnost, která vám uniká. Je to smutné, protože je to jediný čas, ve kterém právě jste. Člověk, který žije v hlavě, má pořád pochybnosti. Ten, kdo žije srdcem, nepochybuje. Žije, plyne a užívá si života. Bere vše, co mu život přináší. Člověk má pochybnosti, protože pochybuje sám o sobě. Dostává se do situace, kdy si není jistý, a to jej trápí.

Přítomnost nedává záruky, ani jistoty. Přítomnost je, a to je jediná skutečnost. Záruky a jistoty patří budoucnosti, o které nevíme nic. 

Nikdy se vaše představa, a to, jak byste se chtěli mít, nenaplní. Není to možné, protože je to pouze váš obraz, který je postaven na minulosti. Lidé i situace jsou unikátní a jedinečné. Nic se neopakuje dvakrát, i když to tak může vypadat. Zamyslete se nad tím, kolik vašich představ se opravdu vyplnilo. Většina z nich se plní ve snech, protože vás nikdo nevidí. Na nic si nehrajete, jste sami sebou a vše, co si představujete přes den, se tam promítá. Proto mají lidé zvrhlé sny. Celý svůj život potlačují sebe sama, své emoce, pocity, touhy a přání. Pak se stává i to, že se tyto sny překlopí do skutečnosti a bývá z toho tragédie, násilí, znásilnění a další kruté situace, které jsou většinou způsobeny potlačenými emocemi, křivdami, zraněními a bolestí. Tímto způsobem si je pak lidé kompenzují na druhých.

Když si uvědomíte, že každý člověk je unikátní a každá situace je jiná, přestanete je posuzovat a hodnotit na základě minulosti. Takové hodnocení vám zničí celou přítomnost, která je jediná skutečná. Ve většině případů je to pouze vaše představa o tom, co by se mohlo stát, a tak přestáváte vnímat skutečnost.

Když budou lidé otevření, nebudou skrývat svá přání a úmysly jen proto, aby se chránili. Jen tak mohou prožít skutečnou lásku. Lidé se chtějí chránit, skrývat, kalkulovat, přejímat to, co není skutečné, a tím říkají životu ne: Já nechci žít.

Každá bytost je láskou a láska je to jediné, na čem záleží. 

Přestaňte pochybovat o sobě a začněte žít. Dělejte věci, které máte rádi a které vás naplňují. Pokud máte rádi sladké, řekněte: mám rád sladké. Pokud máte rádi žlutou barvu, řekněte: mám rád žlutou barvu. Pokud rádi tancujete, tancujte. Pokud máte rádi sex, řekněte: mám rád sex. Jste to vy a nemáte co skrývat. Jediné, o co přicházíte, je prožitek opravdového žití, když potlačujete, kým opravdu jste. Ukažte světu, kdo jste bez toho, abyste se zajímali o to, jak vás vidí druzí. Jste to vy, jste krásní, jste jedineční. Zahoďte všechny masky a už nebudete pochybovat o tom, co děláte. Když jste v přítomnosti, nepochybujete.

Věříte-li v život, žijete láskou (srdcem) a necháváte se unášet její krásou.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *