3 fáze, které vám pomohou přežít rozchod ve zdraví?

Fáze, kdy se dva lidé rozcházejí, je velmi emotivní, bolestivá a většinou mimo naši kontrolu.

 

 

 

 

Stejně tak jako setkání i rozchod je součástí života.  Setkání jsou zvídavé, pozitivní a rozchody smutné a negativní. Dá se však v rozchodu najít také pozitiva? Ano, ale je k tomu potřeba důvěra v to, že každá situace, ať už příjemná či nepříjemná nás někam posunuje. Rozchody nejsou jednoduché. Sám jsem prošel rozchodem i následným rozvodem a bylo potřeba, abych získal zdravý nadhled a sílu posunout se dál pro sebe, své děti i blízké.

V situaci, kdy se s někým rozcházíme, se cítíme rozpolceni na milión kousků. Ztrácíme půdu pod nohama i orientaci. Nesoustředíme se, jsme flegmatičtí, máme sebezničující tendence. Naším cílem by mělo být „dát se dokupy”. Musíme poskládat své puzzle (smysl života) dohromady a posunout se. A k tomu nám pomohou tři fáze uzdravení:

  1. Pochopení

Jako první si musíme uvědomit, že chyby jsou na obou stranách. Musíme se podívat pravdě do očí a přiznat si naše vlastní chyby, protože pouze tak na nich dokážeme pracovat. 

  1. Smíření

Je to tak, jak to je. Musíme se smířit s realitou a nepředstírat, že je to jinak. Otevřeme si tak dveře, do kterých můžeme vstoupit, pokud jsou jiné zamčené. 

  1. Odpuštění

Odpuštění je ozdravující proces, který uvolňuje nahromaděnou zlobu, zášť i nenávist a napomáhá nám v osobním růstu. Tím, že odpustíme druhé osobě, odpustíme i sobě, a to je to hlavní. 

Všechny tři fáze potřebují svůj čas. Je to proces, kterému je důležité věnovat pozornost. Pokud zdárně projdeme všemi fázemi, získáme sílu, kterou můžeme použít k vlastnímu rozvoji a k pomoci druhým. 

Když pomáháme sobě, pomáháme ostatním. 

Pokud jsou ve vztahu i děti, je důležité, aby se jich rozchod dotkl co nejméně. Faktem je, že se jich dotkne určitě, přesto jim můžeme pomoci se s danou situací vyrovnat a být jim oporou. Zůstáváme totiž rodiči, ačkoliv se s partnerem rozcházíme. Abychom mohli pomoci dětem, je nutné nejdříve pomoci sobě. Pokud jste připraveni na tuto cestu, chcete žít radostný život a být pro své okolí bytostí, s kterou budou rádi trávit čas, je podstatné se nebát vykročit tímto směrem a když je potřeba říci si o pomoc. Ne vždy jsme schopni to zvládnout sami i když nakonec jsme to my, kdo si musí pomoci.

Rád vám pomohu nahlédnout na cesty života z léčivé perspektivy.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *