Strach oslabuje, láska posiluje, a to v jakékoliv době!

Tomu, co posilujeme, dáváme větší sílu.

Je to stejné jako když chodíte do posilovny. Když se věnujete tělu, posílíte se a cítíte se fyzicky dobře. Něco musíte dát, abyste získali něco jiného. 

Dnešní doba je plná obav a strachů. Míří to na nás ze všech stran. Z televize, z internetu i z příspěvků na sociálních sítích se na nás valí zprávy o tom, jak je situace špatná, kolik lidí je nemocných, jaké na nás číhá nebezpečí a kolik lidí umřelo. Nikdo nepíše o tom, co tato doba přináší dobrého. Pozitivní zprávy se vytratily z našich životů. V současné době je těžké vyznat se v tom, kde je pravda. Informací je mnoho. Většina z nich je nepřesná a orientovat se v nich je tak těžké jako najít pravou lásku. Nebudu řešit, kde se pravda nachází, ale podívám se na to, co nás posiluje a oslabuje. 

Začnu příběhem. Jednoho večera vyprávěl starý mistr svému žákovi o boji, jenž se odehrával v lidském nitru. Mistr řekl, v každém z nás urputně bojují dva vlci. Jeden je zlo. To je závist, zlost, žárlivost, namyšlenost, křivda, nenávist, nenasytnost, arogance, sebelítost, odpor, méněcennost, lež, hrdost, žádostivost, nadřazenost a ego. Druhý je dobro. To je radost, mír, láska, naděje, klid, lidskost, laskavost, dobrota, empatie, velkorysost, soucit, pravdivost a důvěra. Žák se zamyslel a zeptal se: “Mistře, který vlk vyhraje?” Mistr odpověděl “Ten, kterého budeš krmit”. 

Tento příběh vypovídá buď o krmení strachem, anebo pozitivním myšlením. Vírou, že je vše v pořádku a že jsme dokonalé bytosti, které mohou existovat v harmonii. Pokud se budeme neustále dívat na televizi, kde se objevuje jedna negace za druhou, a k tomu si přidá i internet, neudělá to s naší psychikou nic dobrého. Dříve či později, podle toho jak jsme odolní, se začneme bát. Pokud se však obklopíme pozitivní energii, například přírodou, hudbou, četbou, nebo tancem, budeme čerpat radost, která v nás podporuje životodárnou sílu, imunitní systém a dobrou náladu. 

Volba je vždy na nás!

Nikdo nám nemůže přikázat, jak se máme cítit. Může to tak vypadat, ale rozhodnutí je vždy jen na nás. Záleží na nás, zda přijmeme tu, či onu energii.

Co ještě oslabuje organizmus? Nespokojenost se sebou samým, špatné mezilidské vztahy, nesprávná životospráva, nedostatek spánku, nedostatek pohybu a další aspekty života, které nás tvoří. 

Několik tipů na to, jak se vypořádat se stresem a nátlakem:

 1. Nesledujte tolik televizi (nejlépe vůbec)
 2. Kvalitní spánek (ať už sám, nebo s někým)
 3. Zdravé jídlo
 4. Cvičení, běh, procházky, meditace
 5. Kontakt s přáteli, rodinou a blízkými (vřelé slovo pohladí i na dálku)
 6. Pozitivní myšlení (věřit v to, že mrak dříve, či později odpluje)
 7. Vděčnost za to, co máme, a redukce potřeb (mysl se bude cítit lépe, když nebude zatížena tím, co musí mít a zrovna nemá, a kde na to vzít, když teď není dostatek)
 8. Tanec, zpěv a hra i doma o samotě (zvedají náladu a jsou zdarma)
 9. Smích (je lék, i když ho v lékárnách nemají)
 10. Aktivita – využívejte čas tak, jak je vám příjemné 
 11. Věřte, že nic netrvá věčně

Budťe zdraví!

Pokud něco právě řešíte a nevíte si rady, jsem tady pro vás a pomohu vám se na problém podívat jako váš kouč. S úctou, láskou a v bezpečném prostoru. 

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *