Chcete mít kvalitní vztah? 3 body, bez kterých to nepůjde

Chcete mít kvalitní vztah? Tři body, bez kterých to nepůjde.

Rád bych se s vámi podělil o vlastní zkušenosti, které mě naučily, že bez těchto tří bodů nelze dosáhnout kvalitního partnerského života. Jelikož jde o partnerský vztah dvou lidí, je nutné, aby se těmito body řídili oba partneři. A k tomu vám pomůže Terapie pozitivního myšlení.

1) KOMUNIKACE

Bez té nejsme schopni předat druhému své pocity a potřeby, říct mu, co chceme, co nás dělá šťastnými, co se v nás děje, jaká máme přání, co nás trápí, co náš těší, co nás naplňuje, jaké máme sny, co bychom rádi a tak dále. Nadarmo se neříká, že komunikace je základ partnerství.

Komunikujte rádi a často, buďte si nejen milenci, ale i nejlepšími přáteli.

Přítel dokáže pochopit a soucítit. Jsou chvíle, kdy se nám opravdu nic nechce a i tyto chvíle komunikujme otevřeně, aby náš partner věděl, co se v nás odehrává. Největším problémem partnerství jsou domněnky, které zapříčinily již mnohé rozchody i rozvody partnerů. Komunikujme spolu, aby k nim nedocházelo. Nedejme prostor domněnkám, které nejsou reálné a pouze nám zatěžují hlavu, trápí nás a většinou jsou bezvýznamné. Nedělejme kroky na základě domněnek a emocí, později nás to může mrzet.

2) SDÍLENÍ

Upřímné a autentické sdílení svých pocitů, emocí bez soudu, kritiky, obviňování, bez očekávání i bez manipulace je nesmírně důležité. Ve většině případů se stává, že sdílíme své pocity s nesprávnou osobou, nikoliv s partnerem, kterého se to týká, a to proto, že nejsme přijímaní, ale hodnocení.

Bojíme se otevřít, a proto žijeme v bolesti.

Otevřete se a pak teprve začnete žít v lásce.

3) POROZUMĚNÍ a NASLOUCHÁNÍ (NE POSLOUCHÁNÍ)

Jedním uchem sem a druhým ven, znáte to? Pakliže si uvědomíme, že žena a muž jsou odlišní, začneme rozumět jeden druhému. Dostaneme se do harmonie, jelikož si uvědomíme, že se vzájemně díky odlišnosti doplňujeme, proto přece na světě žijí ženy a muži. Většina vztahů končí proto, že muž nechápe, proč mu žena nerozumí, a naopak. Přitom je jen potřeba si uvědomit, že žena myslí jinak než muž. Oba mají své dovednosti a přednosti, které je potřeba se naučit vidět. Chyba je, když si žena myslí, že jí bude muž vždy rozumět, a zároveň, když se muž domnívá, že ho žena vždy pochopí. Jde o pochopení polarit a odlišností.

Žena je přijímací energie, krása, emoce, prožívání, svět, intuice, barevnost, většinou létá podle svých cyklů, muž je dávající energie, zaměřen na cíl, disciplínu, rozum, logiku, a když se na to podíváte, vše se krásně doplňuje, pouze je potřeba tomu porozumět.

Proto je důležité, aby žena trávila čas s přítelkyněmi a muž zase s kamarády. Oba tak získávají svůj vlastní prostor, který vzájemně chápou a rozumí mu. Jak zjistíte, že váš partner naslouchá? Když něco řeknete a váš partner vám to odkývne, ale pak něco jiného udělá. Jasně vám tak dává najevo, že vám nenaslouchá a vaše slova (vy) pro něj nemají žádný význam. Není přítomen, lítá v minulosti, nebo je v budoucnosti, ale není s vámi. Pokud vám partner není otevřen, podívejte se, co vám ve vztahu schází a proč to nefunguje. Možná najdete klíč k vaší opravdové lásce skrze tyto kanály.

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *