Je mi 30 až 40 a nemám svou rodinu ani děti, jsem normální?

Ano, jste normální a není na tom nic zvláštního z pohledu přirozenosti, která není ničím a nijak spoutaná. 

Copy of Copy of Láska je pouze tehdy, když přijímáte druhého, jaký je.

Myslíte si, že je něco špatně, a to proto, že na vás společnost, rodina nebo okolí vyvíjí tlak. Já jsem byla už dávno vdaná, je tvůj nejvyšší čas mít děti, máš na to roky, ty zůstaneš sám/sama a tak dále. To jsou oblíbená slova, ale koho? Těch, co v nich vyrostli. Těch, kteří by to dnes třeba udělali jinak, ale nemohou. Chtějí, abyste je následovali, aby se mohli s vámi ztotožnit, aby v tom nebyli sami, aby mohli s vámi soucítit.

Proč byste měli dělat věci jen proto, že to po vás někdo chce? Proč byste se měli cítit zle a žít ve stresu a depresích? Vy jste vy a jediné, co máte ve svých rukou, je váš život.

Nemůžete za to, jak žije někdo jiný, ale můžete za to, jak žijete vy. 

Máte výčitky svědomí, všichni na vás tlačí? Tlak způsobuje pouze to, že děti mají děti, že nepřipravení lidé vstupují do manželství, že se zakládají rodiny bez lásky. K čemu to je? Jen k tomu, že děti vyrůstají s rodiči, kteří se nemají rádi. Pak opakují to samé v dospělosti jen proto, že to tak má být, ne proto, že to tak chtějí, že jsou připravení, že se na to cítí. Ženy chtějí dítě, protože je to jejich přirozenou součástí. Většina z nich ale zapomíná myslet na to, zdali jsou připraveny. Není to pouze o tom romantickém obrazu děťátka v kočárku, které se jen směje. Je to o zodpovědnosti za jinou bytost. Je to obrovská dávka energie jak po fyzické, tak i psychické stránce, a to si člověk těžko dokáže představit. Nastanou situace, na které se nelze nijak připravit. Zeptejte se sami sebe, zdali se umíte postarat o sebe. Pokud ano, tak se můžete starat i o někoho jiného. Také vyvstává otázka partnera. Jsem už dost stará, kde najdu někoho, s kým dítě budu mít? Budu ho raději mít s někým, s kým jsem teď, i když nejsem šťastná, anebo ho nebudu mít vůbec? Je velice sobecké myslet jen na sebe, co dítě? Dítě je přece bytost, která na vás je plně závislá, a pokud nejste sami sobě oporou, jak můžete být oporou dítěti? Pak se může stát, že budete kopírovat život, jaký vedli vaší rodiče, vaše matka, která dala život vám.

Společnost však chce, aby vše zůstalo tak, jak je. Chce, aby se populace navyšovala, protože to hraje ekonomice do karet. Je více důchodců než mladých lidí, a to není dobré. Společnost nám proto předkládá různé modely a vzorce našich rodičů. Pokud se od toho neoprostíme, budeme na tom stejně jako oni. My však žijeme vlastní život, ne životy svých rodičů, přátel nebo okolí.

Vše, co děláme a co se děje v našem životě, záleží pouze a jen na nás.

 

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

V lásce Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *