Jednou dáš ze srdce a dvakrát dostaneš

Proč (ne)dělat věci kvůli někomu jinému.

Pokud děláme něco kvůli někomu jinému, už to neděláme ze svého přesvědčení, ale proto, že to chce někdo jiný. 

Když děláme něco k vůli někomu jinému, není už to naše vůle. Vede to pak k vlastní nespokojenosti a výčitkám, protože to dělat nechceme. Od začátku do toho jdeme s tím, že děláme vše proto, že to po nás někdo chce, a tak se nám to i vrátí.

Dělej věci s otevřeným srdcem a bez podmínek, dostaneš dvojnásobek. Požaduj ze sobeckosti a touhy, bude ti odebráno. 

Většinou člověk dělá něco pro druhé a čeká, že se mu to vrátí. Je v tom obchodní vztah, který pochází z mysli. Něco za něco. Není to nezištné dávání ze srdce. Pokud je v tom záměr, něco požadujeme. Krásným příkladem jsou partnerské a rodinné vztahy. Dáte někomu dárek a čekáte, že vám protějšek oplatí stejně.  Pokud se tak nestane, zlobíte se. Kdybyste dávali dárek nezištně, nebude vás mrzet, nebudete naštvaní, nebudete se hněvat, že jste nic nedostali. Vaše radost z toho, že jste někomu něco dali, zůstane stejná. Další důvod, proč něco děláte kvůli někomu jinému, může být, že se snažíte zavděčit. Máte pocit, že nejste dost dobří, a tak děláte věci pro druhé, abyste se přesvědčili, že tomu tak není. Rodiče si vás v dětství nevšímali, a tak jste dělali, co jste mohli, abyste byli středem pozornosti. To se přenáší i do dospělosti. Můžete to tak mít i v partnerském vztahu, protože zapomínáte, že jste jinde, v jiném čase a s jinou osobou.

Jste takoví, jací jste, a každá maska, kterou nasazujete, vás oddaluje od sebe sama. 

Proč se chcete líbit? Představte si diamant, ten diamant jste vy. Každou maskou na ten diamant nasazujete obal, který zakrývá jeho čirost a krásu. Diamant není krásný, když je zakrytý odpudivým obalem. Buďte sami sebou a dávejte ze srdce, ne z povinnosti nebo proto, že se to má. Udělejte partnerovi snídani bez toho, aby on musel na oplátku vynést koš. Řekněte partnerovi, mám tě rád bez toho, aby on musel říci to samé vám. Budete se divit, ale ve chvíli, kdy začnete aplikovat dávání ze srdce a bez očekávání, dostanete ten nejkrásnější dar, kterým je radost z bytí. Jak jste se cítili, když jste v tramvaji nechali sednout staršího člověka, nebo poradili někomu s cestou, když se vás zeptal? Tyto lidi jste možná viděli jednou a naposledy. Uvnitř vás zůstal krásný pocit, který se nadá koupit, protože jste se dotkli srdce bez podmínek. Pokud to dokážeme pro lidi, které neznáme, proč bychom to neudělali pro naše nejbližší? Neměli bychom právě tady aplikovat dávání ze srdce?

Proto vás zvu, abychom tržiště proměnili na láskyplný prostor srdce, ve kterém je vše možné. Sami uvidíte, co se pak stane. 

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

S láskou Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *