Proč se lidé vztekají, když nedostanou to co chtějí?

Vztekáte se na partnera, když neudělá to, co chcete? 

Víte proč se takové situace dějí a dějí se pořád dokola? Protože máme očekávání.

Copy of Copy of Copy of Láska je pouze tehdy, když přijímáte druhého, jaký je.-3

Ve chvíli, kdy váš partner vaše očekávání, vaši představu neplní, jste naštvaní. Vaše představa toho, jak by to mělo být, vychází z minulosti, ale skutečnost, která se odehrává právě teď a tady je pokaždé jiná a nikdy nebude stejná, proto se na ni nedá připravit.

Většina lidí se připravuje na situace. Představují si, jak to bude, jenže nic není stejné, ani situace, které jste zažili, se nebudou opakovat, budou jiné v návaznosti na situaci, lidi, čas, prostor nebo energii.

Když nic neočekáváte, jste v klidu. Přijmete vše tak, jak to je a jak to přichází. Samotná přítomnost vašeho partnera je pro vás extází, cítíte jeho vůni, vnímáte jeho pohyb a vše vás naplňuje. To je přítomný okamžik.

Pamatujte na to, že když něco po partnerovi chcete, chcete to vy, ne on. 

Když si uvědomíte, že je to vaše přání a ne jeho, budete otevření tomu, že volba je na něm. Nikdy nebudete vědět, co váš partner udělá, protože mu do hlavy nevidíte. Když si však budete vytvářet domněnky, povede vás to ke zklamání a bolesti, protože domněnka je vaše iluze. Nemá nic společného se skutečností, s tím, co vidíte. Iluze je stav představy, je to minulost. Nemůžete být naživu v minulosti. Jediný čas, ve kterém žijete, je teď a podle toho je nutné fungovat.

Taková očekávání mají partneři neustále, ale co je horší mají to i rodiče a většinou matky od svých dětí. Děti jsou velice nerady manipulovány, ale rodič jim nevědomě vštěpuje svůj vzorec chování, který sám převzal a snaží se je domestikovat, aby se přizpůsobili. Ony pak ztrácejí sami sebe a stávají se někým, protože chtějí splnit očekávání svých bohů a tím jsou jejich rodiče i když je to na úkor jejich přirozenosti.

Pokaždé, když se zlobíte, že vám partner dal odpověď, kterou jste nečekali, uklidněte se a uvědomte si, že to byly jen vaše představy. Partner má ty své, které je potřeba respektovat a s láskou je přijmout. Zastavte se a podívejte se na to, proč se hněváte. Když nebudete lpět na odpovědi, kterou už máte připravenou, ucítíte svobodu.

Naučme se přijímat druhé takové, jací jsou bez posuzování a s láskou. Sami si ušetříme bolesti a nedorozumění, ke kterým neustále dochází.

Žít teď znamená žít ve svém srdci. 

Pokud máte zájem o konzultaci či program online průvodce kontaktujte mne zde.

V lásce Michal

Michal Slončík
Jmenuji se Michal Slončík a jsem Soul, Mind & Body-worker. Masér, průvodce, mentor, autor blogu www.holapravda.cz a Terapie pozitivního myšlení. Pracuji s vědomým dotekem, který pomáhá lidem uvolnit z těla nashromážděné emoce. Jsem milovník života, přírody, hudby, tance, knih, dobrého jídla a pití, který se neustále učí a poznává krásy života. MichalSloncik.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *